Rok szkolny 2009/2010

2010-06-25

ZAKOŃCZENIE  ROKU  SZKOLNEGOgaleria8

2010-06-22

PASOWANIE  "ZERÓWIAKÓW"  NA  OBYWATELI  GMINYgaleria8

Jak co roku w czerwcu, dzieci z zerówki pojechały pod opieką swojej pani do Urzędu Gminy w Bogdańcu, gdzie zostały przyjęte w poczet obywateli Gminy Bogdaniec. Na tę okazję dzieci przygotowały przedstawienie pt. „Jedziemy na wakacje”, które później przedstawiły swoim koleżankom i kolegom w szkole, na zakończenie roku szkolnego. Na pamiątkę  otrzymały dyplom, a za występ słodki poczęstunek.
 

2010-06-22

SZKOLNY  KONKURS  "MAM  TALENT"galeria8

2010-06-16

WYCIECZKA SZKOLNA  GNIEZNO - POZNAŃ - KÓRNIK - ROGALINgaleria8

 Uczniowie naszej szkoły, głównie z klas II, III i IV pojechali na bardzo ciekawą wycieczkę. Autokar zawiózł jej uczestników najpierw do Gniezna, gdzie pani przewodnik, w bardzo przystępny sposób przybliżyła historię katedry - obecnej siedziby prymasa Polski oraz pokazała jej najciekawsze zabytki, w tym Drzwi Gnieźnieńskie, na których przedstawione jest życie Świętego Wojciecha. Po upamiętnieniu  pobytu zdjęciami i zakupie pamiątek, wyruszono do Poznania. Na Starym Rynku dzieci obejrzały pięknie odrestaurowane kamienice i ontanny, oraz pokaz koziołków na Ratuszu o godzinie dwunastej. Stąd tylko krok do Muzeum Instrumentów, a w nim same niespodzianki. Najpierw dzieci poznały pracę lutnika, obejrzały instrumenty z całego świata i poprzednich epok oraz wysłuchały koncertów: "grającej szafy" oraz pokazu brzmienia piszczałek i fletni Pana w wykonaniu muzyka z Mołdawii. Z muzeum wycieczkowicze udali się spacerkiem na Ostrów Tumski do katedry poznańskiej, w której podziwiali jej wystrój oraz piękne uzupełniające ją kapliczki. Pobyt w Poznaniu został zakończony wspólnym zdjęciem przed pomnikiem Jana Pawła II.

Kolejnym celem wycieczki był zamek w Kórniku. Jedną z atrakcji były "bambosze", które wszyscy zwiedzający musieli założyć. Niestety, ich  rozmiary były jednakowe, tzn. wielkie. Ślizgając się po pięknych podłogach, dzieci podziwiały przepiękne wnętrza i ich wyposażenie sprzed kilku wieków. Najwięcej emocji wzbudzały komnaty dziecięce, zbroje i historia "Białej Damy".

Ostatnim punktem wyjazdu był Rogalin, a dokładniej 700.letnie dęby rosnące w parku okalającym pałac rogaliński, a wśród nich Lech, Czech i Ruch. Przechodząc przez park pałacowy, dzieci mogły obejrzeć zabezpieczenia pałacu przed grożącą powodzią. Ogromny żal u najmłodszych dzieci wzbudził wyschnięty już  - niestety - dąb Czech.

Z wycieczki wszyscy powracali w dobrych humorach, choć nieco zmęczeni. Obiecali, że na drugi dzień stawią się do szkoły.    

2010-06-15

GMINNY  TURNIEJ  PIŁKI  NOŻNEJ  W  BOGDAŃCU

W Bogdańcu 15 czerwca br. odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej chłopców klas czwartych i młodszych. Nasza szkoła w turnieju zajęła II miejsce, a Maksymilian Pastusiak został uznany najlepszym bramkarzem turnieju.

Skład drużyny: M. Majchrowski, K. Wroniak, D. Barecki, K. Szymaniak, M. Cyganiak, M. Pastusiak, R. Wojnarowski, D. Szymaniak, D. Gąsiorowski, P. Majchrowski.

2010-06-14

SPOTKANIE Z BYŁYM ŻUŻLOWCEM "STALI GORZÓW" BOGUSŁAWEM  NOWAKIEMgaleria8

2010-06-11

PODSUMOWANIE KONKURSÓW:

- KONKURS WIEDZY EKONOMICZNEJgaleria8

 „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie…”powiedział kiedyś A.F.Modrzewski. Dlatego wychodząc naprzeciw zainteresowaniom oraz potrzebom współczesnego obywatela,  zorganizowano konkurs wiedzy ekonomicznej. W trakcie trwania tej edycji, uczniowie-oczywiście przy odpowiednim wsparciu-mogli dowiedzieć  się lub pogłębić swoją wiedzę nt. istoty, podstawowych terminów w  ekonomii, bankowości, oszczędzaniu itp. Konkurs nie cieszył  się dużym zainteresowaniem, a może po prosu wystraszył swoją formułą niektóre dzieci? Mamy jednak nadzieję, że otrzymane nagrody, a ufundowane przez….będą zachętą dla innych i zaowocują w przyszłym roku szkolnym. Gratulujemy uczestnikom i zachęcamy pozostałych uczniów.

- KONKURS ZBIÓRKI MAKULATURYgaleria8

- KONKURS MATEMATYCZNYgaleria8

2010-06-09

WYCIECZKA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO I KLASY I DO FIKOLANDU W GORZOWIE WLKP.galeria8

Czerwiec to czas szkolnych wycieczek. Są wycieczki dłuższe i krótsze... I na taką krótką, ale za to pełną atrakcji wycieczkę wybrały się dzieciaki z "zerówki" i klasy I.

9 czerwca wyruszyliśmy naszym szkolnym gimbusem go Gorzowa do "Fikolandu". "Fikoland" to taki duży plac zabaw pod dachem. Można tam wspinać się, zjeżdżać, skakać, bawić się w piłeczkach, przechodzić przez tunele lub jeździć autami. Wszystkie przyrządy są bezpieczne i bardzo kolorowe. Po godzinnej, wyczerpującej zabawie mieliśmy krótką przerwę na słodki poczęstunek. Po posiłku ruszyliśmy do dalszej zabawy. Dodatkową frajdą była możliwość zrobienia sobie "tatuażu". Dziewczyny wybierały kwiatki lub serduszka, a chłopcy węże, skorpiony lub czaszki! A na koniec... dyskoteka!

Z "Fikolandu" wyszliśmy zmęczeni, ale baaardzo zadowoleni.

A przed wyruszeniem w drogę powrotną do szkoły każdy dostał pysznego, zimnego loda :).

 2010-06-08

X GMINNE DYKTANDO "O ZŁOTE PIÓRO WÓJTA GMINY BOGDANIEC"galeria8

W tegorocznym, jubileuszowym dyktandzie wzięli udział uczniowie klas IV-VI ze szkół podstawowych oraz klas I-III gimnazjum. Wstępne eliminacje odbyły się w szkołach. Następnie dyktanda "powędrowały" do szkoły w Lubczynie - organizatora, gdzie wyłoniono finalistów - po pięciu z każdej szkoły:

SP BOGDANIEC

Lp.

Imię i nazwisko

Klasa

1

Julia Koszeluk

VI

2

Martyna Koźbiał

V

3

Dawid Oleński

VI

4

Dominika Miszewska

V

5

Aleksandra Półtorak

VI

 SP JENIN

Lp.

Imię i nazwisko

Klasa

1

Bartłomiej Słyk

VI

2

Oliwia Opłatkowska

VI

3

Tomasz Zarębski

 

4

Monika Stechlińska-Szylka

VI

5

Aleksandra Jastrzębska

V

 SP JENINIEC

Lp.

Imię i nazwisko

Klasa

1

Jonatan Rogoziński

VI

2

Iwona Strobin

VI

3

Paulina Lehman

V

4

Marlena Morawska

VI

5

Emilia Woskolej

VI

 SP LUBCZYNO

Lp.

Imię i nazwisko

Klasa

1

Dobrosław Cieślewicz

VI

2

Wiarosław Cieślewicz

VI

3

Małgorzata Caban

VI

4

Natalia Ciułek

VI

5

Miłosława Cieślewicz

V

 GIMNAZJUM  BOGDANIEC

Lp.

Imię i nazwisko

Klasa

1

Aneta Misiun

IIIB

2

Klaudia Sowa

IIID

3

Natalia Andruszko

IIA

4

Paulina Łojko

IA

5

Natalia Łukomska

IC

W kategorii  szkół podstawowych zwyciężył Jonatan Rogoziński ze Szkoły Podstawowej w Jenińcu, a w kategorii gimnazjum triumfowała Natalia Andruszko. Zwycięzcy z rąk pani Janiny Cytlak - przewodniczącej Rady Gminy otrzymali pamiątkowe dyplomy i tradycyjne złote pióra.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok.

2010-06-01

ŚRODOWISKOWY  DZIEŃ  DZIECKAgaleria8

Jak co roku, 1 czerwca  w naszej szkole nie ma normalnych lekcji. W tym szczególnym dniu organizowane są różne konkursy i zawody. Tak też było w tym roku. Zajęcia rozpoczął konkurs o tytuł "Supermatematyka". Uczestniczyło w nim 12 uczniów, którzy przy dopingu swoich kolegów i koleżanek rywalizowali w rozwiązywaniu różnych zadań matematycznych związanych z tabliczką mnożenia. W kategorii klas III-IV zwyciężyła Jessica Drzymała z kl.III, a w kategorii Klas IV-VI - Dobrek Cieślewicz z kl.VI.

Po zmaganiach umysłowych rozpoczęła się rywalizacja sportowa. W związku z fatalną pogodą tego dnia, konkurencje były przeprowadzane w klasach lekcyjnych. Wszyscy uczniowie uczestniczący w zawodach otrzymali nagrody ufundowane przez rady sołeckie wsi: Lubczyno, Jasiniec, Jeżyki, Wieprzyce. Na zakończenie, po ciężkim wysiłku, wszyscy posilili się kiełbaską z grilla przygotowaną przez rodziców z Rady Rodziców.      

2010-05-31

X GMINNY  KONKURS  CZYTELNICZY "WIEM, BO CZYTAŁEM" W BOGDAŃCU

Naszą szkołę w konkursie czytelniczym reprezentowali: Maksymilian Pastusiak, Miłosława Cieślewicz oraz Dobrosław Cieślewicz. Do konkursu przygotowywali się na kole polonistycznym. Drużyna zajęła 3 miejsce. Reprezentacja otrzymała atrakcyjne nagrody książkowe oraz upominek do szkolnej biblioteki.

2010-05-24/2010-05-29

WYCIECZKA KLASY V-VI  DO KRAKOWAgaleria8

24 maja 2010 roku we wczesnych godzinach rannych klasy VI i V wraz z wychowawczyniami udały się na pięciodniową  wycieczkę do Wadowic, Wieliczki, Krakowa i Częstochowy.                                                                                                                                                                                                                                                                                     Pierwszym punktem eskapady były Wadowice – miasto, w którym urodził się, spędził dzieciństwo i wczesną młodość Karol Wojtyła, patron naszej  szkoły. Mieliśmy okazję zwiedzić Bazylikę Ofiarowania Najświętszej Marii Panny. Udaliśmy się także pod dom rodzinny Jana Pawła II, a pod Jego pomnikiem zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Nie obyło się oczywiście bez skosztowania cukierniczej specjalności miasta – słynnych wadowickich kremówek.                                                                                                                                        Drugi dzień upłynął nam na zwiedzaniu kopalni soli w Wieliczce, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach i klasztoru oo. Benedyktynów w Tyńcu. Po smakowitej obiadokolacji odzyskaliśmy siły i wyruszyliśmy ze schroniska na Kopiec Kościuszki. Tam po serii pamiątkowych zdjęć na szczycie, obejrzeliśmy zabytkowy fort, siedzibę radia RMF FM.                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Kolejne dwa dni poświęciliśmy na zwiedzanie Krakowa. Zaczęliśmy naszą wędrówkę od jego serca – Wawelu. Niezapomniane chwile spędziliśmy w królewskich komnatach oraz wnętrzach i podziemiach Katedry Wawelskiej przy grobach królów, wieszczów i bohaterów Polski.  Każdy z uczestników mógł również podziwiać Dzwon Zygmunta i dotknąć jego serca, by ponownie przyjechać do Krakowa. Niestety smok wawelski nie zaprosił nas na swoje komnaty, bo tegoroczna powódź uszkodziła instalację elektryczną w jego domostwie. Udaliśmy się jedynie pod jego pomnik.                                                                                                                                                                                                            Spacerując po Rynku Głównym podziwialiśmy piękne kamienice, Ratusz, Sukiennice, oraz pomnik Adama Mickiewicza. Mieliśmy okazję usłyszeć na żywo hejnał z wieży mariackiej i zobaczyć słynne krakowskie kwiaciarki, gołębie i dorożki. Wielkie wrażenie wywarł na nas piękny ołtarz wykonany przez Wita Stwosza, który zdobi wnętrze Kościoła Mariackiego.                                                                                                                                                                                                                                                                            Obejrzeliśmy zabytki znajdujące się na Trakcie Królewskim: Kościół i Klasztor oo. Franciszkanów z pięknymi witrażami  autorstwa Stanisława Wyspiańskiego, pałac biskupów krakowskich z niezapomnianym oknem papieskim, Kościół św. Andrzeja, Kościół św. Piotra i Pawła, Bramę Floriańską oraz Barbakan. Udaliśmy się również pod Pomnik Grunwaldzki.                                                                                                                                                                                                                                                                                            Na trasie naszych wędrówek nie zabrakło także: Colegium Maius, Teatru im. Juliusza Słowackiego, Małego Rynku, Kościoła na Skałce, dzielnicy żydowskiej – Kazimierza z jej atrakcjami. Długo będziemy wspominać czas spędzony na Plantach i w Galerii Krakowskiej.                                                                                                                                                Ostatni dzień wycieczki poświęciliśmy na zwiedzanie Jasnej Góry w Częstochowie. Długą podróż autokarem do domu umilaliśmy sobie śpiewem naszego wycieczkowego szlagieru „Jesteś szalona”.

2010-05-21

I  GMINNY  KONKURS  EKOLOGICZNY "O  ZŁOTĄ SZYSZKĘ" W JENINIE

W konkursie wzięło udział czterech uczniów z naszej szkoły: Ryszard Sochacki, Maksymilian Pastusiak, Wiarosław Cieślewicz oraz Dobrosław Cieślewicz. Reprezentacja zajęła 3 miejsce. Wszyscy otrzymali atrakcyjne nagrody książkowe. Dodatkową nagrodą był cis, który zostanie zasadzony tuż obok szkoły.

2010-05-21

DZIEŃ  MAMY  I  TATYgaleria8

W związku z wyjazdem kl.V i VI do Krakowa, wcześniej niż zwykle obchodzono w naszej szkole Dzień Mamy i Taty. Już tradycyjnie, wszystkie chętne dzieci, wystąpiły w programie przygotowanym specjalnie na tę okazję. Były wiersze, piosenki, inscenizacje i tańce oraz prezenty wykonane samodzielnie przez pociechy. Najwięcej emocji wzbudzały pokazy najmłodszych, ale piosenka z repertuaru Violetty Villas, a wykonana przez Natalię Ciułek, wycisnęła łzy z oczu niejednej mamie…

2010-05-20

VIII MIĘDZYNARODOWY  TURNIEJ  PIŁKI  NOŻNEJgaleria8

W turnieju uczestniczyły wszystkie szkoły z gminy i zaprzyjaźniona szkoła z Petershagen. W turnieju zwyciężyła szkoła z Petershagen, a nasza szkoła była bardzo przyjazna pozostałym drużynom, zajmując ostatnie V miejsce w turnieju. Najlepszym bramkarzem turnieju został Maksymilian Pastusiak.

Skład drużyny: M. Pastusiak, R. Wojnarowski, P. Majchrowski, D. Szymaniak, D. Gąsiorowski, M. Jastrzębski, S. Grzyb, Ł. Lubczyński, W i D. Cieślewicz.

2010-05-18

URODZINY PATRONA SZKOŁYgaleria8

2010-05-17

SZKOLNY KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJgaleria8

Celem konkursu było:

rozwijanie zainteresowań uczniów na temat państw członkowskich Unii Europejskiej,

poszerzanie wiedzy o UE,

wdrażanie do pracy zespołowej.

W konkursie wzięły udział dwuosobowe zespoły. Konkurs składał się z trzech etapów:

I etap to test wyboru.

II etap to pytania typu prawda-fałsz.

III etap to dwa zadania pisemne polegające na dopasowaniu do pytania prawidłowej odpowiedzi.

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.

2010-05-12

UROCZYSTE  PODSUMOWANIE  KONKURSÓW  INTERDYSCYPLINARNYCH  ORGANIZOWANYCH  DLA  UCZNIÓW  SZKÓŁ  PODSTAWOWYCH  -  TORZYM 2010 

galeria8

Uroczyste podsumowanie Konkursów Interdyscyplinarnych (Konkurs Humanistyczny i Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy) organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych województwa lubuskiego w roku szkolnym 2009/2010 odbyło się  w Gimnazjum w Torzymiu. W uroczystości wziął udział Dobrek Cieślewicz - laureat konkursu matematyczno-przyrodniczego  z naszej szkoły oraz pani Elżbieta Napiórkowska - nauczycielka matematyki, która wspólnie z panią Urszulą Dewecką, nauczycielką przyrody, pomagała Dobrkowi w pokonaniu kolejnych szczebli konkursu. Dobrek otrzymał od pana kuratora list gratulacyjny oraz upominki rzeczowe. Również nauczyciele, którzy byli zaangażowani w pracę z ze zdolnymi uczniami otrzymali podziękowania.  Uroczystość została uświetniona występami artystycznymi uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Torzymiu.

2010-05-10

DBAJMY O ZĘBY - PRZYPOMINAJĄ "PIERWSZAKI"galeria8

"Baba Jaga u dentysty" - to już drugie przygotowane przez pierwszaków przedstawienie o tematyce profilaktycznej. Tym razem uczniowie klasy pierwszej przypominali o koniecznośći dbania o zęby i prezestrzegali przed skutkami braku higieny jamy ustnej.

W rolę szczerbatej Baby Jagi wcieliła się Magda Bamber, a groźną dentystkę odegrała Milena Mękal. W rzeczywistości pani stomatolog okazała się nie tak groźna, bo dzięki niej Babie Jadze wybielał jedyny, ostatni zdrowy ząb!

2010-05-06

II  FESTIWAL  PIOSENKI  NIEMIECKIEJ  I  ANGIELSKIEJ  W  BOGDAŃCUgaleria8

2010-05-04

ROCZNICA  UCHWALENIA  KONSTYTUCJI  3  MAJAgaleria8

Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja został przygotowany przez klasę 4. Uczniowie przypomnieli jak ważny to dzień dla wszystkich polskich obywateli. Przedstawienie było krótkie, zabawne i ciekawe. Uczniowie spisali się znakomicie. Każdy z nich nauczył się swojego tekstu na pamięć. Na prawdziwe uznanie zasługuje Marta Sałatka, która opanowała najdłuższy tekst, przy czym pięknie go wyrecytowała.  Każdy z uczestników przygotował piękne rekwizyty – książki. W wykonaniu dekoracji pomogły pani Anna Czujko oraz pani Marzanna Wojczuk.  

2010-04-21

ŚWIATOWY DZIEŃ  ZIEMI... w Lubczynie galeria8

22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. W tym roku w naszej szkole obchody tego święta przypadły dzień wcześniej. Z tej okazji klasa III przy niewielkim wsparciu trzech uczennic z klasy II i jednej z kl.VI, przygotowała przedstawienie o tematyce ekologicznej oraz dzięki uprzejmości Nadleśnictwa w Bogdańcu - sadzonki drzew, które pan konserwator  posadził na terenie szkolnym wokół boiska sportowego.  Oprócz tego, każda klasa mogła posadzić jedno drzewko, którym teraz będzie się opiekować i doglądać. Klasa trzecia posadziła dodatkowo dwa drzewka, które wcześniej wykorzystała podczas przedstawienia. Swoje drzewko posadzili również nauczyciele.

2010-04-20

UROCZYSTOŚCI  POGRZEBOWE  OFIAR  KATASTROFY  SAMOLOTOWEJ  POD  SMOLEŃSKIEMgaleria8

Dzisiaj w Gorzowie miały miejsce uroczystości pogrzebowe pani Anny Borowskiej i jej wnuka Bartosza Borowskiego, którzy zginęli podczas podróży do Katynia w 70.rocznicę zbrodni katyńskiej. Nasza szkoła oddała hołd ofiarom tragedii poprzez udział pocztu sztandarowego we Mszy św. w katedrze gorzowskiej oraz uroczystościach pogrzebowych na cmentarzu komunalnym.

2010-04-10

PIĄTA  ROCZNICA  ŚMIERCI  JANA  PAWŁA  II  -  MSZA  ŚWIĘTA  W  GORZOWIE  WLKP.galeria8

2010-04-09

III  GMINNY  KONKURS  MATEMATYCZNY  "MISTRZ  RACHUNKU  MATEMATYCZNEGO"galeria8

2010-04-08

SPRAWDZIAN  W  KLASIE  VI...

...i po sprawdzianie...galeria8

2010-04-07

ŚWIATOWY  DZIEŃ  ZDROWIAgaleria8

7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia i w związku z tym w naszej szkole tego dnia został zorganizowany konkurs o tematyce zdrowotnej pod nazwą „Zdrowie w twoich rękach”. Program konkursu był różnorodny. Uczniowie prezentowali przygotowane wcześniej prace plastyczne o tematyce „Człowiek i miasto”, piosenki i wiersze dotyczące zdrowia oraz scenki z pierwszej pomocy. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych, którzy też mieli okazję wykazać się swoją wiedzą na temat zdrowia. W konkursie klas starszych zwyciężyła klasa V, drugie miejsce zajęła klasa VI, a miejsce trzecie klasa IV. Uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki, słodycze i pamiątkowe dyplomy. Na koniec konkursu uczniowie zerówki i klasy pierwszej otrzymali książeczki z WOŚP, które były podsumowaniem zajęć przeprowadzonych w szkole na temat udzielania pierwszej pomocy.

2010-03-29/31

REKOLEKCJE  WIELKOPOSTNEgaleria8

W dniach od 29 do 31 marca w naszej szkole dobywały się rekolekcje wielkopostne. W tym roku poprowadził je wikariusz parafii p.w. Najświętszego Zbawiciela z Gorzowa Wlkp. ksiądz Adam Roguski.

Tegoroczne rekolekcje odbywały się pod hasłem „Ruszaj”.  Ksiądz Rekolekcjonista pomógł nam się przygotować w duchową podróż do nieba. Każdy dzień to inna stacja. W poniedziałek zastanowiliśmy się czym jest nasze życie i jak odpowiednio przygotować się do drogi.  Drugi dzień rekolekcji, to stacja „spowiedź”.  Czas na zatrzymanie się i wyrzucenie zbędnego bagażu jakim są grzechy. Stacja trzecia i ostatnia  -  Eucharystia, nasze „paliwo” na drogę do nieba. W kazaniu ks. Adam zachęcał do częstego uczestnictwa we Mszy św., by nigdy nam nie zabrakło sił w wędrówce.

Po zakończonej Mszy przedstawicielki naszej szkoły, podziękowały  ks. Rekolekcjoniście, że za przykładem świętego Jana Marii Vianney’a  Proboszcza z Ars,  przypomniał nam , że tak naprawdę, „W życiu liczy się tylko to, co prowadzi do nieba”.

Ufamy, że ziarno Słowa Bożego, które zostało zasiane w naszych sercach, przyniesie obfity plon.

2010-03-25

ZAJĘCIA  Z  PIERWSZEJ  POMOCY  W  ZERÓWCE  I  W  KLASIE  PIERWSZEJgaleria8

2010-03-23

WYBORY  MISS  I  MISTERA  SZKOŁYgaleria8

POWITANIE  WIOSNY.

W słonecznych nastrojach powitaliśmy we wtorek, 23 marca, wiosnę. Obchody Dnia Wiosny rozpoczęliśmy od wybrania miss i mistera naszej szkoły. W ten sposób bawiliśmy się już po raz czwarty. Wcześniej uczniowie każdej z klas wytypowali swoich kandydatów na miss i mistera oraz przygotowali  hasła i wierszyki reklamujące ich. Przed jury podczas IV Wyborów Miss i Mistera Szkoły zaprezentowali się: Agnieszka Bandera i Sebastian Cyganiak z „zerówki”, Emilka Lubczyńska i Kamil Wilde - przedstawiciele klasy I, drugoklasiści- Emilia Kędziora i Krystian Wroniak, Luiza Kretus i Krystian Szymaniak z klasy III, Natalia Czeszejko i Maksymilian Pastusiak- czwartoklasiści, Miłosława Cieślewicz i Łukasz Lubczyński – uczniowie klasy V oraz najstarsi, szóstoklasiści- Natalia Ciułek i Wiarosław Cieślewicz. Kandydatów na miss i mistera powitaliśmy gromkimi brawami i z niecierpliwością czekaliśmy na ich prezentacje. Pierwszą konkurencją był pokaz w stroju szkolnym. Potem były między innymi: prezentacja w stroju dyskotekowym, taniec przy baaaaardzo różnej muzyce (należało np. zatańczyć poleczkę!) czy „ubranie” kandydatów w strój z gazety. Wszyscy zaprezentowali się doskonale i komisja obradująca nad werdyktem miała twardy orzech do zgryzienia. Postanowiono:

  • tytuł Miss Szkoły 2010 przyznać NATALII CIUŁEK,
  • tytuł Mister Szkoły 2010 przyznać WIAROSŁAWOWI CIEŚLEWICZOWI.

Za przygotowanie najciekawszych strojów szkolnych wyróżniono naszych najmłodszych - Agnieszkę Banderę i Sebastiana Cyganiaka.                                                                              Po krótkiej przerwie, aby już definitywnie pożegnać ZIMĘ, przeszliśmy na boisko z własnoręcznie przygotowanymi słomianymi kukłami symbolizującymi zimę - marzannami. Przy pomocy pana dyrektora oraz naszego pana konserwatora ustawiliśmy z nich duży stos. Kiedy marzanny paliły się,  zza chmur wyjrzało od dawna wyczekiwane słońce.                           Mamy nadzieję, że od dziś wiosna codziennie będzie nas witała promiennymi uśmiechami słonka.

2010-03-17

ELIMINACJE  POWIATOWE  LUBUSKIEGO  KONKURSU  RECYTATORSKIEGO  W  KOSTRZYNIEgaleria8

W konkursie powiatowym w Kostrzynie naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice i obie zostały zauważone przez jury. Małgosia Caban otrzymała wyróżnienie, a Natalia Ciułek - nominację do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 13 maja w Sulechowie.link8

Gratulujemy i życzymy "połamania języka"!

2010-03-16

DZIEŃ  NIEMIECKIgaleria8

Dzień języka niemieckiego w naszej szkole zorganizowałam w dniu 16.03.2010.

W ramach tego dnia niemieckiego odbył się najpierw „Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych”, w którym wzięli udział uczniowie z klas IV-VI. Celem niniejszego konkursu było pogłębianie przez uczniów wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego oraz zdobywanie doświadczenia w wyszukiwaniu informacji z różnorodnych źródeł.

Laureatami konkursu zostali: Małgorzata Caban, Dobrosław Cieślewicz, Wiarosław Cieślewicz, Miłosława Cieślewicz.

 Uczestnictwo uczniów w przygotowaniach do programu artystycznego miało na celu zachęcać ich i motywować do nauki języka niemieckiego, czemu służyć miały różnorodne formy przekazu.

W programie artystycznym zaprezentowali się uczniowie wszystkich klas, zarówno indywidualnie, jak i grupowo Z tej okazji przygotowali różnorodne scenki, wiersze, piosenki i przedstawienia teatralne. Uczniowie klasy IV przedstawili sztukę pt. „Melanie moechte schlafen", a kl. V zaprezentowała się w sztuce pt: "Die Bremer Stadtmusikanten".

 Laureaci "Konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych" oraz osoby wyróżnione w części artystycznej programu, otrzymały atrakcyjne nagrody.

2010-03-15

WYCIECZKA  KL.I, II i III  DO  WOJEWÓDZKIEJ  I  MIEJSKIEJ  BIBLIOTEKI  PUBLICZNEJ  W  GORZOWIE  WLKP.galeria8

W poniedziałek klasy I - III wybrały się na wycieczkę do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp. Dzieci zwiedziły gmach biblioteki i dowiedziały się jakie różne posiada ona działy, obejrzały również wystawy organizowane przez bibliotekę. Ze szczególną uwagą dzieci przyglądały się miejscu, gdzie mieści się  dział dla osób niewidomych i słabowidzących oraz osób niepełnosprawnych. Książki pisane alfabetem Braille'a, nagrane na płyty i kasety oraz czytane przez specjalnie do tego celu skonstruowane urządzenie wzbudziły zainteresowanie dzieci, podobnie zresztą jak wystawa prac dzieci niepełnosprawnych. W wypożyczalni dla dzieci i młodzieży, czyli Bibliotece Pana Kleksa, nasi uczniowie wzięli udział w krótkich zajęciach prowadzonych przez panie bibliotekarki. Na koniec wycieczki wybraliśmy się do parku szukać oznak wiosny, ale znaleźliśmy tylko śnieg. Mimo to, dzieci wróciły zadowolone i uśmiechnięte. Wyprawa udała się!   

2010-03-11

XIII  GMINNY  KONKURS  RECYTATORSKI galeria8

W czwartek 11 marca w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbył się XIII  Gminny  Konkurs  Recytatorski. Swoje umiejętności zaprezentowało 30 recytatorów ze szkół podstawowych i gimnazjum. Ich prezentacje  oceniało jury: Ewa Rutkowska – wieloletni animator kultury w Gorzowie Wlkp., założycielka Klubu Literackiego w Grodzkim Domu Kultury w Gorzowie Wlkp., Elżbieta Kuczyńska – piosenkarka, prowadząca zajęcia z młodzieżą w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorzowie Wlkp. oraz Włodzimierz Szypuła z Miejskiego Domu Kultury w Kostrzynie. Po konkursowych recytacjach pani Elżbieta Kuczyńska wystąpiła w minirecitalu  poezji śpiewanej i wykonała cztery piosenki Bułata Okudżawy. Występ dostarczył wszystkim zebranym niesamowitych artystycznych wrażeń.

Jury wyłoniło laureatów konkursu, którzy będą reprezentowali gminę Bogdaniec w konkursie powiatowym w Kostrzynie. Przyznano również wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Bogdańcu, Poczęstunek ufundowało Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Lubczynie.

WYNIKI:

KATEGORIA KL.I-III

LP.

IMIĘ I NAZWISKO

SZKOŁA

TYTUŁ

1

Wiktoria Lauer

SP Jenin

LAUREAT

2

Karolina Plust

SP Jenin

LAUREAT

3

Mateusz Strobiń

SP Jeniniec

LAUREAT

4

Maciej Jankowski

SP Jeniniec

WYRÓŻNIENIE

5

Natalia Drzewiecka

SP Lubczyno

WYRÓŻNIENIE

 

KATEGORIA KL.IV-VI

LP.

IMIĘ I NAZWISKO

SZKOŁA

UWAGI

1

Małgorzata Caban

SP Lubczyno

LAUREAT

2

Natalia Ciułek

SP Lubczyno

LAUREAT

3

Klaudia Słowińska

SP Jeniniec

LAUREAT

4

Iwona Strobin

SP Jeniniec

WYRÓŻNIENIE

 

KATEGORIA GIMNAZJUM

LP.

IMIĘ I NAZWISKO

SZKOŁA

UWAGI

1

Alicja Pieksza

Gimnazjum Bogdaniec

LAUREAT

2

Klaudia Sowa

Gimnazjum Bogdaniec

LAUREAT

3

Kinga Wrzesińska

Gimnazjum Bogdaniec

LAUREAT

4

Izabela Żołędziejewska

Gimnazjum Bogdaniec

WYRÓŻNIENIE

2010-03-09

WYNIKI  WOJEWÓDZKIEGO  KONKURSU  MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZEGOlink8

Znamy już wyniki etapu wojewódzkiego konkursu matematyczno-przyrodniczego. Dobrek Cieślewicz uzyskał w nim 36 punktów na 40 możliwych, co stanowi 90% ogółu. Tym samym zajął bardzo dobre -  piąte miejsce w województwie i został laureatem konkursu. Bardzo się z tego cieszymy i jesteśmy dumni, że do naszej szkoły chodzi tak uzdolniony kolega.

GRATULUJEMY!

2010-03-08

DZIEŃ  KOBIET  W  NASZEJ  SZKOLEgaleria8

8 marca odbył się w naszej szkole mini playback show, przygotowany specjalnie na dzisiejsze święto przez chłopców z klas III- VI. Do koncertu chłopcy przygotowywali się już trzy tygodnie wcześniej. Najpierw wybrali repertuar oraz podzielili między siebie role. Intensywnie ćwiczyli pod kierunkiem pani Marzanny Wojczuk. W roli Agnieszki Chylińskiej oraz Lady Gagi zobaczyliśmy Łukasza Lubczyńskiego. Jego występ wywołał okrzyki entuzjazmu i radości. A w przebraniu Lady Gagi Łukasz był wprost nie do poznania. Zaśpiewali też: Iwan i Delfin (Paweł Majchrowski), zespół disco polo z przebojem „Żono moja” ( Damian Barecki i Przemek Jackiewicz), zespół Modern Talking (Maks Pastusiak i Rysiu Sochacki) oraz trio tenorów czyli Maks Pastusiak, Damian Barecki i Wiarek Cieślewicz. Chłopcy także zatańczyli - zobaczyliśmy duet hiphopowców (Radek Wojnarowski i Rysiu Sochacki), a wszystkich chłopców w ognistym kankanie. Uroczystość poprowadzili Dobrek Cieślewicz i Damian Gąsiorowski.    

2010-03-08

SZKOLNY  KONKURS  RECYTATORSKIgaleria8

Tradycyjnie, jak co roku, szkolny konkurs recytatorski cieszył się dużą popularnością, szczególnie w pierwszej kategorii klasy I - III, w której wystąpiło 23 uczniów. Na uwagę zasługuje fakt, iż siedmioro z nich uczęszcza do oddziału przedszkolnego.  Prezentacje najmłodszych były pięknie przygotowane i jury miało ogromny problem z wyłonieniem reprezentantów na konkurs gminny. Laureatkami zostały: Dominika Jewiak, Milena Mękal i Emilia Kędziora. W drugiej kategorii klas IV - VI udział wzięło 10 uczniów. Najbardziej podobały się recytacje: Angeliki Błażejczyk, Małgorzaty Caban i Natalii Ciułek, które będą reprezentować naszą szkołę 11 marca. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

2010-03-06

XXV  GMINNY  FESTIWAL  PIOSENKI  W  JENIŃCUgaleria8

Jubileuszowy festiwal obfitował w niespodzianki. Jedną z nich było oficjalne podziękowanie dyrektora szkoły w Jenińcu dotychczasowym współtwórcom festiwali. Wśród wyróżnionych znaleźli się byli i obecni pracownicy  szkoły w Jenińcu (wśród nich p.Anna Czujko) oraz p.Krzysztof Sowa.  Tegoroczny festiwal trwał dwa dni. W piątek w szkole w Jenińcu przeprowadzono wstępne eliminacje. Wokaliści, którzy najlepiej na nich się zaprezentowali, zostali zakwalifikowani do udziału w finale, który miał miejsce w sobotę na hali sportowej w Bogdańcu. Naszą szkołę reprezentowali: Małgosia Zabielska, Marcin Krasicki, Milena Mękal, Angelika Grolewska, Emilia Kędziora, Luiza Kretus, Natalia Ciułek, Miłka Cieślewicz, Magda Bamber i Sandra Świątek. Werdyktem jury Małgosia Zabielska została zaproszona do udziału w  Powiatowym Festiwalu Piosenki "O pluszowego misia" w Witnicy. Drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej zajęła Miłka Cieślewicz, a Emilia Kędziora otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Przesłuchania konkursowe to nie jedyna atrakcja kulturalna spotkania w sobotę. Gościnnie wystąpił polski zespół pieśni i tańca "Wilia" z Litwy, który zaprezentował stroje, śpiewy i tańce z różnych regionów Polski. Było to niesamowite przeżycie. Kto nie był w Bogdańcu, niech żałuje. Próbka występu zespołu w galerii, niestety tylko zdjęcia!

Jubileuszowy festiwal zakończył koncert  "Szanujmy wspomnienia, w którym zaprezentowali się laureaci wcześniejszych konkursów, m.in. absolwent  naszej szkoły Patryk Sitasz.

2010-03-05

WYNIKI  WOJEWÓDZKIEGO  KONKURSU  HUMANISTYCZNEGOlink8

Znamy już wyniki etapu wojewódzkiego konkursu humanistycznego. Dobrek Cieślewicz uzyskał w nim 32 punkty na 40 możliwych, co stanowi 80% ogółu. Tym samym zajął bardzo dobre -  ósme miejsce w województwie. Jest to najlepszy wynik w historii szkoły w Lubczynie. Gratulujemy i życzymy powodzenia w drugim konkursie - przyrodniczo-matematycznym, który już jutro w Świebodzinie.

2010-03-02

PODSUMOWANIE  KONKURSU  PLASTYCZNEGO  "LOGOBAŁWANEK  FAJNY  JEST"galeria8

       W lutym tego roku dzieci z grupy „0” oraz klasy I zostały zaproszone przez Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną nr 1 w Gorzowie Wlkp.  do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem „Logobałwanek fajny jest”. Zadanie wcale nie było proste, należało bowiem najpierw wysłuchać opowiadania o bałwanku, o jego ulubionych zajęciach i dopiero na podstawie wysłuchanego opowiadania narysować, namalować, wykleić logobałwanka. Dzieci tworzyły swoje prace na zajęciach pod kierunkiem swoich pań nauczycielek -        „zerówiaki” pracowały pod opieką pani Jadwigi Góralczyk, a pierwszoklasiści - pani Marzanny Wojczuk. Wszyscy bardzo się starali, ale najbardziej spośród nadesłanych przez nas prac spodobała się jury praca Magdy Bamber z klasy I. Magda zajęła w tym konkursie III miejsce i została wraz z rodzicami zaproszona do Poradni na uroczyste wręczenie nagród. Upominki i dyplomy, które otrzymała, pokazała nam następnego dnia w szkole.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!

2010-02-25

WYSTĘP GRUPY CYRKOWEJgaleria8

2010-02-24

SZKOLNE  ELIMINACJE   DO  GMINNEGO  FESTIWALU  PIOSENKIgaleria8

Dziś w naszej szkole odbyły się eliminacje do gminnego festiwalu piosenki. Wzięło w nich udział 20 wykonawców. Szkołę w Lubczynie na festiwalu reprezentować będą: Małgosia Zabielska, Marcin Krasicki, Milena Mękal, Angelika Grolewska, Luiza Kretus, Emilia Kędziora, Miłka Cieślewicz, Natalia Ciułek, Sandra Świątek, Magda Bamber.

Życzymy wyśpiewania dalszych sukcesów!  

2010-02-16

III GMINNY  KONKURS  WIEDZY  "JA  TO  UMIEM,  JA  TO  WIEM"  W  JENINIE galeria8

Konkurs, w którym brała udział reprezentacja naszej szkoły składał się z dwóch części. W pierwszej trzeba było wykazać się znajomością ortografii, odpowiedzieć na pytania po przeczytaniu tekstu ze zrozumieniem, a także rozwiązać test  z wiedzy ogólnej.

Druga część to zawody sportowe,  połączone z zadaniami umysłowymi. Właśnie tu nasza drużyna była bezkonkurencyjna  w tabliczce mnożenia podczas biegów i zajęła II miejsce w zawodach, a ostatecznie III miejsce w całym konkursie.

2010-02- 15                                    

BĄDŹ  BEZPIECZNY  NA  DRODZEgaleria8

 Pamiętając powyższe hasło uczniowie klasy I przygotowali dla wszystkich uczniów naszej szkoły przedstawienie słowno - muzyczne pod tytułem „Odblaskowy ruch drogowy w Smerfolandii”.

Pierwszaki przypomniały, którą stroną drogi należy poruszać się po drogach wiejskich oraz zwróciły uwagę na korzyści płynące z noszenia odblasków. Nawet najmniejszy znaczek odblaskowy zwiększa bowiem nasze bezpieczeństwo na drodze.

Pierwszaki mają nadzieję, że inni uczniowie idąc ich śladem i pamiętając nauki zawarte w przedstawieniu, nie zapomną o noszeniu odblasków.

2010-02-12

WYNIKI REJONOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZEGOlink8

Do rejonowego konkursu matematyczno-przyrodniczego z etapu szkolnego zakwalifikował się Dobrek Cieślewicz. Podobnie jak w konkursie humanistycznym, zajął II miejsce (znowu zabrakło mu 1 punktu do miejsca pierwszego) i będzie reprezentował naszą szkołę w etapie wojewódzkim. Życzymy wszystkiego najlepszego w dalszych zmaganiach.

2010-02-12

ROZSTRZYGNIĘCIE  KONKURSU  LITERACKIEGO  "DUSZA MOJEJ MAŁEJ OJCZYZNY – MOJA MIEJSCOWOŚĆ"link8

W konkursie pierwsze miejsca w swoich grupach wiekowych zajęli: Miłka Cieślewicz i Wiarosław Cieślewicz. Wyróżnienia otrzymali" Mariusz Jastrzębski i Maja Jasińska.

Życzymy dalszych sukcesów! galeria8

2010-02-04

WYNIKI IV OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PANA KARPIA, POD TYTUŁEM "PAN KARP KONTRA CZARNY PTAK"link8

W konkursie wyróżnienie otrzymał Mariusz Jastrzębski. Gratulujemy!

2010-02-04

GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW KLAS IV - VIgaleria8

W turnieju drużyna z naszej szkoły zajęła IV miejsce. Najlepszym bramkarzem został Maksymilian Pastusiak. Gratulujemy!

2010-02-04

ŚRODOWISKOWY  DZIEŃ  SENIORAgaleria8

Spotkanie środowiskowe z okazji Dnia Seniora odbyło się nie jak zwykle w sali wiejskiej w Lubczynie, lecz w szkole. Dzieci przygotowane przez panią Jadwigę Góralczyk i pana Krzysztofa Sowę przedstawiły program artystyczny. Dekorację wykonała pani Marzanna Wojczuk. Poczęstunkiem zajęli się rodzice. Dzieci własnoręcznie przygotowały upominki dla swoich babć i dziadków. 
 

2010-01-31

WYNIKI REJONOWEGO KONKURSU HUMANISTYCZNEGO link8

Znane już są wyniki etapu rejonowego konkursu humanistycznego. Uczeń naszej szkoły Dobrek Cieślewicz zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. W konkursie rejonowym, w którym startowało 153 uczniów, zajął II miejsce.

Gratulujemy i trzymamy kciuki. Życzymy dalszych sukcesów!   

2010-01-14

CHOINKA SZKOLNAgaleria8

2010-01-12

PRZEDSTAWIENIE "ZERÓWIAKÓW"galeria8

12 stycznia 2010 roku dzieci z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem wychowawczyni pani Jadwigi Góralczyk wystąpiły przed swoimi rodzicami i całą społecznością szkolną. Przygotowały przedstawienie pt. „Królewna Gburka”. Przestawienie podobało się bardzo, a wykonawcy dostali gromkie brawa oraz słodki upominek od wychowawczyni. Dzieci występowały w pięknych strojach przygotowanych przez rodziców, dekorację wykonała wychowawczyni. Z tym samym przedstawieniem dzieci wystąpiły jeszcze przed swoimi babciami i dziadkami z okazji ich święta.2010-01-06

PODSUMOWANIE  KONKURSU  SYSTEMATYCZNEGO  OSZCZĘDZANIAgaleria8

W naszej szkole działa Szkolna Kasa Oszczędności. Dzisiaj zostali wyróżnieni najsystematyczniej oszczędzający uczniowie  w 2009 roku. Nagrodę główną - plecak z EURO 2008, ufundowany przez PKO BP w Gorzowie Wlkp., otrzymał Adrian Małecki. Pozostali wyróżnieni uczniowie otrzymali kalendarze i podkładki pod myszki ufundowane przez Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku Oddział w Bogdańcu. Są to: Maciej Polowczyk, Jakub Małecki, Małgosia Zabielska, Monika Wójcik, Angelika Grolewska, Dawid Jewiak, Kamil Wilde, Olaf Kędziora, Patryk Janicki, Milena Dzwonkowska i Milena Mękal.

2010-01-04

PODSUMOWANIE  KONKURSU  NA  KALENDARZ  ADWENTOWYgaleria8

2009-12-18

JASEŁKA  SZKOLNEgaleria8

2009-12-17

EUROREGIONALNY  KONKURS  KOLĘD  I  PASTORAŁEK  W  BOGDAŃCUgaleria8

Reprezentacja naszej szkoły na konkurs liczyła 6 osób. Wyróżnienia wyśpiewały: Miłka Cieślewicz i Natalia Ciułek.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych!

2009-12-15

POLICYJNE ODWIEDZINY W I KLASIEgaleria8

Dzieci z I klasy odwiedziły panie policjantki. Rozmawiały z nimi m.in. o zasadach bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach publicznych oraz o zachowaniu się dzieci podczas kontaktów z nieznajomymi. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały życzenia świąteczne od Lupo - maskotki gorzowskiej policji oraz znaczki odblaskowe do zawieszenia na tornistrach.   

2009-12-07

MIKOŁAJKIgaleria8

W tym roku święty Mikołaj odwiedzał dzieci w niedzielę 6 grudnia. Dlatego w poniedziałek 7 grudnia wyręczyły go w szkole w Lubczynie pomocniczki z Rady Uczniowskiej. Na jednej z lekcji rozniosły grzecznym dzieciom paczki ze słodkościami i innymi niespodziankami. 

2009-12-05

SPOTKANIE POLSKO-NIEMIECKIE W PETERSHAGENgaleria8

2009-12-01

PODSUMOWANIE SZKOLNEGO ETAPU KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

W szkolnym konkursie humanistycznym wzięło udział 12 uczniów. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się: Małgorzata Caban i Dobrosław Cieślewicz.

W konkursie matematyczno-przyrodniczym uczestniczyło 6 uczniów. Do dalszego etapu zakwalifikował się Dobrosław Cieślewicz.

Do II stopnia Konkursu (zawody rejonowe) szkoła może zgłosić uczniów, którzy w zawodach szkolnych uzyskali nie mniej niż 80% punktów.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

2009-11-27

ANDRZEJKIgaleria8

Na szkolną dyskotekę andrzejkową Samorząd Szkolny przygotował wiele gier i zabaw. Nie obyło się bez wróżb. Wszyscy uczestnicy bawili się bardzo dobrze. W przerwie pomiędzy tańcami można było skorzystać ze sklepiku, który zaopatrzyła pani Marzanna Wojczuk. 

2009-11-16

KONKURS PLASTYCZNY "POZNAJ  ŚWIĘTEGO  MIKOŁAJA"galeria8

Podsumowany został ogólnopolski konkurs plastyczny "Poznaj Świętego Mikołaja", którego organizatorem była sieć sklepów NETTO w Polsce. Wśród zwycięzców znalazł się uczeń naszej szkoły Patryk Janicki oraz absolwentka, obecnie uczennica gimnazjum w Bogdańcu - Klaudia Sowa. W nagrodę otrzymają zestawy plastyczne.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów nie tylko plastycznych!

2009-11-12

KIERMASZ KSIĄŻKI "MIKOŁAJKOWY PREZENT"galeria8

Zapraszamy na kiermasz książki, który będzie miał miejsce w naszej szkole w czwartek 12 listopada w godzinach 15.15 - 16.00 (przed "dniem otwartym"). Wzorem ubiegłych lat będzie można nabyć za przystępną cenę (już od 1 zł) bardzo ładne i kolorowe książki. 

2009-11-11

NARODOWE  ŚWIĘTO  NIEPODLEGŁOŚCIgaleria8

Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości został przygotowany przez uczniów klasy 4. W przedstawieniu wzięli udział wszyscy uczniowie z wyjątkiem Aleksandry Jarosz. Dzieci do prezentacji przygotowywały się w ramach lekcji wychowawczych oraz po zajęciach.

2009-10-16

DZIEŃ  PATRONA  -  VI  GMINNY  PRZEGLĄD  PIOSENKI  RELIGIJNEJgaleria8

 Obchody Dnia Patrona w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubczynie rozpoczęła uroczysta msza św. w intencji Ojca Świętego o Jego szybką beatyfikację.

Po raz szósty gościliśmy dzieci i młodzież gminy Bogdaniec na Przeglądzie Piosenki Religijnej. Cieszymy się, że chętnych do oddania czci  naszemu Patronowi jest coraz  więcej, a popularność naszego małego festiwalu z roku na rok wzrasta. Słuchając małych artystów, wierzyć się nie chce, ile miłości i radości jest wyrażonej w słowach śpiewanych przez nich piosenkach. Najbardziej cieszy fakt, że uczestnicy nie robią tego dla nagród, bo tu nie ma miejsc! Każdy po prostu chce wyśpiewać to, co czuje. Radują się serce nasze, bo pamiętają o  szkole w Lubczynie również jej absolwenci. Niespodzianką była obecność jednej z nich, obecnie pracującej w Prywatnej Szkole Muzycznej YAMAHA w Gorzowie Wlkp. Dzięki temu cztery uczestniczki Przeglądu mogą się cieszyć przez miesiąc bezpłatną nauką na wybranym kierunku w tejże szkole. Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki o Janie Pawle II ufundowane przez Urząd Gminy w Bogdańcu i Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Lubczynie.

2009-10-14

DZIEŃ  EDUKACJI  NARODOWEJgaleria8

14 października obchodziliśmy  Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu nie mieliśmy zajęć lekcyjnych, ale spotkaliśmy się na uroczystym apelu.

Naszą uroczystość otworzyła Wójt gminy Bogdaniec pani Krystyna Pławska oraz Przewodnicząca Rady Gminy pani Janina Cytlak. Przedstawicielki Gminy złożyły  w tym szczególnym dniu życzenia nauczycielom, pracownikom obsługi oraz uczniom. Potem przybyłych gości, pracowników oraz uczniów powitał pan dyrektor Krzysztof Sowa.

Pierwszym punktem naszego programu artystycznego była gala „Belfry 2009”, przygotowana  pod kierunkiem pani Anny Czujko przez uczniów z koła teatralnego. Wszyscy nasi nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Pan dyrektor otrzymał tytuł „Budowniczego roku”, a aby budulca mu nie zabrakło otrzymał wraz z ta nominacją pięknie przyozdobioną...cegłę. Jakie tytuły otrzymali inni pracownicy szkoły możecie się  domyślić, oglądając zdjęcia. A kto na gali był, ten na pewno wie.                          Po części oficjalnej przyszła kolej na pierwszoklasistów, którzy specjalnie na dzisiejsze święto przygotowali krótkie przedstawienie. Po prezentacji nadeszła długo wyczekiwana chwila - ślubowanie. A po złożeniu przysięgi pan dyrektor mógł już dokonać uroczystego pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubczynie. Potem wychowawczyni pierwszaków, pani Marzanna Wojczuk, wręczyła swoim uczniom pamiątkowe dyplomy, a przedstawiciel Rady Rodziców, pani Wiesława Cieślewicz- upominki ufundowane przez RR. Uczniowie klasy I otrzymali też książeczki SKO z rąk pani Elżbiety Napiórkowskiej. Po uroczystości uczniowie udali się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami.

A już jutro...święto się kończy i ruszamy do zajęć!

 2009-10-13

WYBORY  ZARZĄDU  RADY  UCZNIOWSKIEJgaleria8

2009-10-12

PODSUMOWANIE  SZKOLNEGO  KONKURSU  JĘZYKA  NIEMIECKIEGOgaleria8

Dzisiaj miało miejsce podsumowanie konkursu na plakat promujący naukę języka niemieckiego. Na wykonanie prac w formacie A3, techniką dowolnaą uczniowie mieli 6 dni. Konkurs zostal przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: dla klas I-III oraz IV-VI. Po obejrzeniu wszystkich prac komisja w składzie: mgr Jadwiga Góralczyk oraz mgr Beata Kisielewicz-Chwirot wyłoniła zwycięzców.

W kategorii klas I- III poszczególne miejsca zajęli następujący uczniowie: miejsce I - Emilia Kędziora z kl. II, miejsce II - Patryk Janicki z kl. II, miejsce III - Adrian Małecki z kl. II.

W kategorii klas IV-VI trzy kolejne miejsca uzyskali: miejsce I - Dobrosław Cieślewicz z kl. VI, miejsce II - Natalia Lubczyńska z kl. VI, miejsce III Małgorzata Caban z kl. VI.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody w postaci plecaków, kredek, mazaków i breloczków.

2009-10-06

GMINNE  BIEGI  PRZEŁAJOWE  W  BOGDAŃCU galeria8

Nasza szkoła wzięła udział w Gminnych Biegach Przełajowych w Bogdańcu. W zawodach uczestniczyły również pozostałe szkoły z gminy Bogdaniec. Uczniowie rywalizowali w konkurencji indywidualnej i zespołowej. W klasyfikacji drużynowej  szkoła z Lubczyna zajęła 2 miejsce, razem ze szkołą z Jenina, szkoła z Bogdańca zajęła 1 miejsce, a szkoła z Jenińca 3 miejsce, ale również na podium. Trzy  najlepsze osoby w swoich kategoriach otrzymały dyplomy i medale, a drużyny otrzymały pamiątkowy dyplom i puchar. W klasyfikacji indywidualnej uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:

I miejsce- Marta Sałatka i Maksymilian Pastusiak

II miejsce- Radosław Wojnarowski

III miejsce- Patrycja Cyganiak i Natalia Ciułek

2009-10-01

GMINNY  TRÓJBÓJ  LEKKOATLETYCZNYgaleria8

W naszej szkole odbył się Gminny Trójbój Lekkoatletyczny. W zawodach udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Bogdaniec .W skład konkurencji trójboju wchodzi rzut piłeczką palantową, skok w dal i bieg na 60m. Uczniowie za poszczególne wyniki otrzymali punkty, które się sumuje i otrzymuje ostateczny wynik. Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach - klasy czwarte, piąte i szóste, z podziałem na dziewczęta i chłopców. Najlepsi uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale. Poniżej w tabeli podana jest ostateczna klasyfikacja z zawodów.

WYNIKI  INDYWIDUALNE 

KATEGORIA DZIEWCZĄT

KLASA IV

MIEJSCE

IMIĘ  I  NAZWISKO

SZKOŁA

1

Marta Sałatka

SP Lubczyno

2

Alicja Bilewicz

SP Jenin

3

Ilona Dobrzańska

SP Bogdaniec

KLASA V

MIEJSCE

IMIĘ  I  NAZWISKO

SZKOŁA

1

Oliwia Kruk

SP Bogdaniec

2

Patrycja Cyganiak

SP Lubczyno

3

Maja Jasińska

SP Lubczyno

KLASA VI

MIEJSCE

IMIĘ  I  NAZWISKO

SZKOŁA

1

Paulina Pokorska

SP Jenin

2

Natalia Grupińska

SP Bogdaniec

3

Natalia Ciułek

SP Lubczyno

KATEGORIA CHŁOPCÓW

KLASA IV

MIEJSCE

IMIĘ  I  NAZWISKO

SZKOŁA

1

Kacper Kępiszak

SP Bogdaniec

2

Radosław Wojnarowski

SP Lubczyno

3

Maksymilian Pastusiak

SP Lubczyno

KLASA V

MIEJSCE

IMIĘ  I  NAZWISKO

SZKOŁA

1

Kamil Offman

SP Jeniniec

2

Rafał Wróblewski

SP Jenin

3

Łukasz Kamiński

SP Bogdaniec

KLASA VI

MIEJSCE

IMIĘ  I  NAZWISKO

SZKOŁA

1

Robert Buryn

SP Bogdaniec

2

Maciej Matoszko

SP Bogdaniec

3

Marcin Zieliński

SP Jenin

2009-09-30galeria8

WYCIECZKA  KLASY  I i III  DO  LASU

Wrzesień to pora pięknej polskiej złotej jesieni. Jak taka jesień wygląda w lesie mogli przekonać się uczniowie klasy I i III. Ostatniego dnia września pojechali na wycieczkę do lasu w okolice Bogdańca.

Najpierw podjechaliśmy pod budynek Nadleśnictwa w Bogdańcu. Tam przywitał nas pan leśniczy. Poprowadził nas ścieżką edukacyjną. Opowiadał o lesie, przypomniał zasady zachowania się w lesie, wytłumaczył, dlaczego należy chronić las. Z zaciekawieniem słuchaliśmy opowieści pana leśniczego.

Potem ruszyliśmy w poszukiwaniu skarbów. Oczywiście tych z lasu, czyli żołędzi, szyszek, ładnych, kolorowych liści, gałązek. I pamiętaliśmy o tym, żeby niepotrzebnie niczego nie zrywać. Przecież ładne liście można znaleźć na ziemi...Szukaliśmy też grzybów, ale niestety, chyba wszystkie pochowały się przed nami pod swymi kapeluszami.

Po leśnym spacerze nadeszła pora posiłku. W specjalnie wyznaczonym miejscu panowie z Nadleśnictwa rozpalili dla nas ognisko, a my chętnie zabraliśmy się za pieczenie kiełbasek. Kiedy już wszyscy zaspokoili głód i chwilę odpoczęli, wyruszyliśmy ponownie do lasu w poszukiwaniu najpiękniejszych żołędzi i szyszek. Zaaferowani oglądaliśmy swoje zbiory.

A kiedy nadeszła pora odjazdu, nikt nie chciał wracać do szkoły. Bardzo podobała nam się nasza jesienna eskapada. Szkoda tylko, że nasze koszyki na grzyby były puste.

2009-09-13

JESIENNY  LIŚĆ  -  PRZYGRANICZNE MUZYKOWANIEgaleria8

Pomimo niesprzyjającej aury, w niedzielę 13 września, zespół „Lubczynianki” działający przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły Podstawowej  w Lubczynie wziął udział w koncercie zorganizowanym przez stowarzyszenie „Europa naszym domem”. Rozpoczął się on wspólnym muzykowaniem na Placu Grunwaldzkim w Gorzowie Wlkp., skąd wszyscy przemaszerowali do Parku Róż. Tam miały miejsce prezentacje muzyczne orkiestr dętych, zespołów śpiewaczych i chórów z Polski i Niemiec. Na zakończenie uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchary (bardzo piękne i oryginalne), dyplomy, a instruktorzy – haftowane obrazy.

2009-09-01

UROCZYSTA  INAUGURACJA  NOWEGO  ROKU  SZKOLNEGOgaleria8

Uroczysta inauguracja  nowego roku szkolnego w naszej szkole rozpoczęła się Mszą świętą w kościele w Lubczynie o godzinie 9.00 odprawioną przez ks.proboszcza Zbigniewa Bujanowskiego.. Podczas Mszy św. zostały poświęcone tornistry i przybory szkolne uczniów z oddziału przedszkolnego i I klasy. Po Mszy św. przeszliśmy do szkoły, gdzie na sali gimnastycznej wszystkich zebranych przywitał dyrektor szkoły Krzysztof Sowa. Potem wszyscy uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami.

2017 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lubczynie. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.